Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni

Cena: 22 776 zł / os.

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 32 240 16 23

Opis:

Kraj
AZJA ZACHODNIA I SRODKOWA
1 dzień
Wylot z Warszawy
Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Ułan Bator z przesiadką.

2 dzień
Ułan Bator (2 posiłki)
Przylot do stolicy Mongolii – Ułan Bator. Wizyta w Narodowym Muzeum Historii Mongolii, które posiada bardzo bogate zbiory archeologiczne, historyczne i etnograficzne. Kolacja z pokazem tradycyjnych tańców mongolskich. Nocleg w Ułan Bator.


3 dzień
Ułan Bator / Dalandzadgad (3 posiłki)
Przelot do Dalandzadgad, największego miasta południowej części pustyni Gobi. W tym miejscu przesiądziemy się do mniejszych samochodów, którymi podróżować będziemy do końca trwania wycieczki. Miasto Dalandzadgad położone jest pośrodku obszarów półpustynnych, a w bliskiej jego odległości znaleziono wiele skamielin dinozaurów, które teraz oglądać można w mongolskich muzeach. Przejazd do oddalonej o 40 km (przejazd 1,5 godz.) Doliny Yolyn Am w masywie Gurwan Sajchan, którego nazwa oznacza Trzy Piękności Gobi i który leży na terenie Atłaju Gobijskiego. Nocleg w jurcie na terenie Gobi.


4 dzień
Gobi / wydmy Khongor (3 posiłki)
Przejazd w okolice tzw. śpiewających wydm Khongor, ciągnących się na długości 180 km i sięgających ponad 300 m n.p.m. (180 km; przejazd ok. 5 godz.). Przejazd przez bezdroża Gobi będzie również okazją do odwiedzin mongolskiego domostwa. Popołudniem wejdziemy na wydmy (wejście ok. 300 m), aby podziwiać unikalny krajobraz tej części Mongolii. Dla chętnych możliwość przejażdżki na wielbłądzie. Nocleg w jurcie na terenie Gobi.


5 dzień
Gobi / Bajandzag / Ongi (3 posiłki)
Przejazd do Bajandzag (170 km; przejazd ok. 4 godz.), który słynie z kształtnych klifów (słynne Czerwone Klify) i urwisk wyrzeźbionych w piaskowcu. Znajdziemy tu typowy pustynny krajobraz, ale i drobne zagajniki. W tej okolicy znaleziono również skamieniałe jaja dinozaurów, kości oraz inne pozostałości tych ogromnych gadów prowadząc pierwsze mongolskie wykopaliska. Po drodze odwiedzimy również pozostałości klasztoru Ongi (140 km; przejazd ok. 3 godz.). Nocleg w jurcie na terenie Gobi.


6 dzień
Bajandzag / Karakorum (3 posiłki)
Przejazd do Karakorum (240 km; przejazd 7 godz.), stolicy regionu changajsko-chentejskiego, czyli środkowej i północnej Mongolii. Karakorum założone przez legendarnego Czyngis-chana było niegdyś stolicą Imperium Mongolskiego. Największą atrakcją miasta jest klasztor Erdene Dzuu, gdzie znajdowała się pierwsza świątynia buddyjska w kraju. Obecnie w klasztorze oglądać można liczne thanki, czyli malowidła religijne na jedwabiu, maski, używane podczas rytualnego tańca religijnego cham i posągi buddyjskie. Oglądanie pozostałości starożytnego miasta Karakorum. Nocleg w jurcie.


7 dzień
Karakorum / Park Narodowy Terkhiin Tsagaan (3 posiłki)
Przejazd nad jezioro Terkhiin Tsagaan, zwane również Jeziorem Białym (300 km; przejazd ok. 6 godz.). Jezioro uformowane zostało na skutek zapory powstałej z wypływającej z wulkanu lawy. Droga prowadzi brzegiem rzeki Chuluut, płynącej przez bazaltowy kanion rozciągający się na długości 100 km. W trakcie przejazdu widać będzie również góry Khorgo. Nocleg w jurcie.


8 dzień
Park Narodowy Terkhiin Tsagaan / jezioro Zuun (3 posiłki)
Spacer w okolicach gór Khorgo. Dotrzemy do mierzącego 200 m szerokości i 100 m głębokości imponującego wulkanu. Stoki krateru pokryte są modrzewiem syberyjskim. Przejazd w okolice jeziora Zuun (140 km; przejazd 3 godz.), słonowodnego jeziora, położonego na wysokości 2000 m n.p.m., dodatkowo popularnego miejsca na obserwacje ptaków. Popołudniem krótki trekking po okolicznym stepie. Nocleg w jurcie.


9 dzień
jezioro Zuun / Moron / jezioro Chubsugul (3 posiłki)
Przejazd do Moron, stolicy regionu Chovsgol, położonego w dolinie rzeki Delgermoron (125 km; przejazd 3 godz.). Po lunchu dalszy przejazd nad jezioro Chubsugul, uznawane za najpiękniejsze jezioro w Mongolii (110 km; przejazd 1,5 godz.). Znajduje się ono w strefie tajgi syberyjskiej. Można oglądać tam świetlistą tajgę modrzewiową, dającą schronienie wilkom, rysiom, niedźwiedziom brunatnym i innym zwierzętom. Czas wolny nad jeziorem można przeznaczyć na spacery bądź fakultatywne przejażdżki konne. Nocleg w jurcie nad jeziorem.

10 dzień
Jezioro Chubsugul (3 posiłki)
Wycieczka w okolicy jeziora Chubsugul daje okazję do obserwacji życia lokalnych mieszkańców, sposobu budowania namiotów, uprawy roli i hodowli zwierząt. Podczas wycieczki będzie możliwość spróbowania słynnej herbaty z dodatkiem mleka, masła i soli. Wybierzemy się również nieco dalej, aby odwiedzić jedną z rodzin, wiodącą tradycyjny styl życia hodowców reniferów. Nocleg w jurcie w okolicach jeziora.


11 dzień
Jezioro Chubsugul / Uran Togoo (3 posiłki)
Przejazd przez stepy do obozowiska Uran Togoo, położonego w regionie gór Uran Togoo (ok. 350 km). Góry Uran Togoo to obszar chroniony, wszystkie wzniesienia w tym regionie noszą ślady aktywności wulkanicznej. Nocleg w jurcie.

12 dzień
Uran Togoo / Amarbayasgalant (3 posiłki)
Przejazd do Amarbayasgalant, gdzie znajduje się klasztor będący jednym z trzech największych ośrodków buddyjskich w Mongolii (350 km; przejazd 6 godz.). Klasztor, którego nazwę tłumaczyć można jako „klasztor spokojnego szczęścia” położony jest w dolinie Iven, niedaleko rzeki Selenge. Założony został z rozkazu cesarza Yongzhenga, jako miejsce ostatniego spoczynku Zanabazara, ważnego nauczyciela buddyjskiego służącego cesarzom chińskim. Poświęcony jest Buddzie Przyszłości – Majtrei. Dziś objęty jest patronatem UNESCO. Nocleg w jurcie.


13 dzień
Amarbayasgalant / Ulan Bator (3 posiłki)
Powrót do Ułan Bator. Popołudniem rozpoczniemy obchody festiwalu Naadam poprzez obejrzenie dorocznego Deeltei Mongol, parady podczas której można podziwiać tradycyjne mongolskie stroje. Nocleg w Ułan Bator.

14 dzień
Ułan Bator – Festiwal Naadam (3 posiłki)
Naadam to najważniejszy festiwal w Mongolii, celebrowany w każdym niemal miejscu w Mongolii. Najbardziej uroczyste obchody mają jednak miejsce w stolicy. Ceremonię otwiera prezydent, zgromadzeni goście mogą obserwować grupy rekonstrukcyjne, przebranych w stroje z epoki aktorów i ich popisy. Ceremonia otwarcia to niezwykle uroczyste show, pełne muzyki, tańców i zabaw. Kolejnym punktem są zawody zapaśnicze, w których udział bierze nawet 1000 sportowców, po których następują zawody łucznicze. Wszystko okraszone dźwiękami zachwyconych widzów. Wieczorem uroczysta gala w restauracji. Nocleg w hotelu.


15 dzień
Ułan Bator – Festiwal Naadam (3 posiłki)
Kolejny dzień obchodów Naadam to wyścigi konne. Mają one miejsce na słynnym polu Khuu Doloon Khudag. Jeźdźcy podzieleni na 7 kategorii wiekowych, w zależności od wieku konia, ścigają się na dystansie od 15 do 35 kilometrów. Ceremonia wręczenia nagród kończy obchody najważniejszych dni w Mongolii. Nocleg w Ułan Bator.


16 dzień
Wylot z Mongolii
Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

CENA ZAWIERA

1. Przelot na trasie Warszawa - Ułan Bator - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przelot Ułan Bator - Dalandzadgad.
2. Przejazdy wg programu autokarami. Poza Ułan Bator przejazdy japońskimi minivanami z napędem na 4 koła.
3. Zakwaterowanie w Ułan Bator w hotelu **** w pokoju 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). Poza Ułan Bator zakwaterowanie w jurtach (1-2 osoby w jurcie).
4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
11. Podatek VAT.
CENA NIE ZAWIERA

1. Napojów do posiłków.
2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD płatne w Mongolii w terminie czerwcowym).
3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.



Uwagi i charakterystyka trasy:
Grupa min 10 osób, maksymalnie 16 osób plus pilot.

Od obywateli RP nie są wymagane wizy.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Galeria:

Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/1
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/2
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/3
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/4
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/5
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/6
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/7
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/8
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/9
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/10
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/11
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/12
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/13
Mongolia - w kraju Czyngis-chana 16 dni/14

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie